Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@katty.w proč jsi je nehonila?Na nás chtěj zaplatit vše včas atd.,tak a´t z toho platěj penále za nedodržení smlouvy.
Odpovědět
@yvonahk Otázkou je, zda stojí za to pouštět se do sporů. Manža je teď služebně pryč, takže to přenechám jemu ať to po příjezdu vyřídí. Vezmu si smlouvu a pročtu si to, už ale teď tuším, že tam žádné penále za nedodržení nebudou. A jak to známe, co není psáno, není dáno...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte... tak my máme základovku zaměřenou, ale tedy, kdy jsem viděla ty 4x4 metry terasy a 4 x 3 metry pokoje, tak mi to přišlo strašně prťavý... A když jsem si představila, jak do té ložnice máme narvat postel 2*1,8 metrů, noční stolky, vestavnou skříň a postýlku, tak jsem zjistila, že se tam asi nehneme... na tom papíře to vypadalo tak dobře, kolik tam bude místa a ono asi ne-e... I ten obývák mi připadal strašně malinkatý, jak kdybych tam asi ani nemohla tu rohovou sedačku narvat...
Odpovědět
@yvonahk Je to tak vodovodní přípojku máme metr od hranice pozemku, teď už si vyřizujeme připojení do domu(rozestavěného). To připojení už máme samozřejmě taky povolené akorát to musíme dotáhnout do konce fyzicky. Výkopové práce si musíme zajistit sami, pak přijdou vodaři položí trubku, provedou napojení na stavající vodovod a do domu umístí vodoměr a už můžeme vodu používat. Nechtěli jsme vodoměrnou šachtu, tak budeme mít vodoměr v tech. místnosti a tam ho nedají dřív než je postavená aspoň nějaká stěna.
Odpovědět
Děkuji za všechny odpovědi ohledně barvy fasády. Částečně to házím za hlavu, protože teď řeším komín. Říká vám něco keramika Letovice. Je to výrobce kachlových kamen a mimo jiné i komínových sestav. Vychází to cenově cca o 1/2 levněji než schiedel. Ve finále je to jenom komín.
Odpovědět
Zedníci č.2 dnes nastoupili a manžel je na stavbě s nima, tak jsem zvědavá na jeho hodnocení. Jinak mi přišel z Tondachu výpočet spotřeby materiálu na střechu. Je tam cenová kalkulace v ceníkových cenách. Měli jsme vybrané dva druhy krytiny cena přibližně stejná cca 175 000,- Teď to musím přeposlat prodejcům a uvidím, jak se ukážou, jakou dají slevu.
Odpovědět
@iva13p Až budeš mít čas prosím napiš,kolik vás stála ta vodovodní přípojka od paty pozemku /my to máme asi 15 m ,včetně šachty /tu my budeme mít tedy u paty pozemku/ včetně zapojení.Já jen co mě ještě čeká.Moc děkuji. A na to připojení čekáš jak dlouho? dík
Odpovědět
@yvonahk Včera jsme podali žádost, resp. uzavřeli smlouvu na dodávku vody. Do týdne by nás měl oslovit technik, který provede vytýčení stávajícícho vodovodu. Na základě toho si to všechno připravíme a vodaři přijdou s trubkama zapojit. Tak až to bude napíšu kolik to stálo. Naše vzdálenost je cca 25m.
Odpovědět
@iva13p Aha ,tak to jde rychle docela. Budu ráda, když mi napíšeš cenu pak.Jinak jsem ráda, že druhý zedníci vám nastoupili.
Odpovědět
@vera_vila Tak přesně takovej pocit jsem měla taky, už bych to na místě nechala zvětšit. Zlepšilo se to jak se udělalo bednění a ta plocha dostala ohraničení. Pak už to vypadlo líp.
Odpovědět
Profilova fotka
@vaveva jj, taky si myslím, že to pak dostane jiný rozměr :-) uvidíme za pár dní...
Odpovědět
Ahojky ..tak nevím jestli se smát nebo plakat... =-) včera jsem byla na úřadě a chtěla ji předat žádost o územně plánovací informaci....čili aby mi obec řekla, jejich požadavky pro naši stavbu, dům, oplocení, a jiné připomínky.... no zjistila jsem že birokracii, je byla a určo i bude...šílené, jako levá ruka neví co děla práva... |-| fakt smutné...dveře čílo 1 mi nevzali ždost jelikož mi dveře č. 2 nedali souhlas...a dveře číslo 2 mi nedají souhlas, jelikož jsem nedořešila dveře č.1... Tak jsem to volala projektantovy a ten navrhuje stavebního rozhodčí neboli osobu, která je stavebním zákonem určena pro stavební úřad, dáte mu všechny podklady pro ohlášení stavby a ten toto do 30 dnů vyřeší a buďto ohlašení povoli nebo podá připomínky, cennově cca 10.000,- pro RD....tak jsem na vážkách, zda mu toto vše přenechat nenervovat se a jen si vyzvednout ohlášku anebo se nervovat užívat si vše doposledního otisku a mít z toho pak dobrý pocit, že jsem toto vše pro náš domeček musela podstoupit :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@dibla ani jedno ! tohle je na vyhazov uředního šimla ! Ikdyž já to měl stejné, takže vítej v realitě :-|
Odpovědět
@petrsv1000 jako šílené.... potřebnuji podat žádost na povolení sjezdu z obecní cesty na naší příjezdovou cestu a paní po mne chce příčný a podelný řez cesty.... =-) řikám ok... tak jdu na stavební že tedycesty vyřešeny budou a pán mi říká a kde přesně budou stát Vaše popelnice a schránka na dopisy??????? =-) =-) =-) =-) =-) tak to jsem opravdu vyvalila oči...co ho to jako zajíma a když mi začal diktovat jakou barvu má mít zámková dlažba, kterou bychom měli na NAŠI příjezdovou cestu dát, tak jsem si musela dát facku...JAKO jak nám může říct, že tam musíme mít zámkovku, když je to příjezd 115m k pozemku a pak skoro 15m k domu , vždyť by to skoro stálo stejně jako cena toho pozemku na cestu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to ještě nemáme ani rozhodnuto, jestli to bude jen zasypáno štěrkem nebo tam budou zatravňovačky ...no prostě mazec...... sama nevím kde budou popelnice a už vůbec né, kde bude poštovní schránka... jako nemám ještě ani pořádně projekt, situačku kvůli tomuto pánu zatím také né, jelikožz v ní chce mít popelnice a vytýčený plot a kůly........takže hurá...do mě... 8-( 8-( 8-(
Odpovědět
@petrsv1000 a jak si to tedy pořešil??? vše si vylitával sám pod utišujícími léky nebo to řešil někdo za tebe????
Odpovědět
@dibla Teda no není možné,ten pán to myslel snad zámkovou dlažbu od paty pozemku k domu ne?Ale že rozhoduje o barvě,to je hrozný. Jinak já byla v pondělí na stavebním, taky se mě ptali, kde budou stát popelnice, já naštěstí to mám v projektu, projektant udělal sám.Jinak se také ptali na plot. Řekla jsem , že z přední části a z prava máme plot stávající, z leva nepotřebujem a neuvažujem s ním-pozemek mamky a na zadní plot zatím nemáme finance.Zatím rozumný.
Odpovědět
@yvonahk jako kdyby ji myslel k domu tak to pochopím,ale my se stále bavili o příjezdové cestě... :-S :-S :-S plot zatím řešit nemusíme... jsme jediný pozemek široko daleko... zatím... a popelnice také budeme mít v projektu,ale pro me to je na hlavu postavené.... ;-)
Odpovědět
@dibla to máš pravdu.To je hroznej úřada tam u vás.To jsou požadavky ,které normální člověk nemuže chápat.
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla no tak to je taky síla :-p Taky po mě chtěli povolení vlastníka komunikace kvuli vjezdu na pozemek. Majitel byl prodejce pozemků, papír měl připravenej že souhlasí, tak mi ho podepsal a za pět min sem byl venku ;-) Obíhal sem si to sám, na ČEZ, vyjádření přišlo domů, VAK tam sem se pro něj stavil, O2 sem vytiskl z netu, jednoho suseda navštívil ve městě, druhýmu zaslal poštou a použil podací lístek, projekt s požární zprávou a energetickým štítkem mi přišel domů, to samé potvrzení o radonu a s tím sem pak zašel na uřad a za tři dny si došel pro povolení ;-) Zní to jednoduše, zezačátku sem tam byl asi třikrát, zapoměl sem, že místní architekt mi musel schválit projekt a ten tm bývý jen každé sudé pondělí :-D takže celkem asi 5x na uřadě a za 1,5 měsíce ohláška doma :-)
Odpovědět
@petrsv1000 Kromě toho jsme ještě museli mít vyjádření Policie ČR (vjezd na pozemek), protože se sjíždí z obecní komunikace. Museli jsme mít zakresleno v mapě, kde bude branka, kde a jak plot, taky jsme tam zakreslili nějaké výhledové trojúhleníky. Policie vydala rozhodnutí - že o.k. jen tam budeme muset vykácet pár stromů abychom měli lepší rozhled při výjezdu, ale s tím jsme počítali i tak a ty stromy padnou za vlast každopádně. @dibla Takové "chytráky" bych svými těžce vydělanými 10.000,-- Kč nepodpořila. Jo to se těm úředníčkům líbí, dostat vše na hromádce od někoho, kdo už to vyběhávání dělá jako rutinu, koho nebudou buzerovat (ono hold z těch 10.000,- jim možná kápne něco do kapsy a oni už pak budou sdílnější a odklepnou to). Diblo přeju pevné nervy a nenech se odbýt. Možná tam zajdeš 15x ale nakonec to povolení stejně dostaneš.
Odpovědět
@katty.w si zlato, já jsem na RD takže mám cca 7600,- a dát někomu 10 jen tak že je tam zná, že už to vše jsem vyběhala tak toooooooo nedám ani omylem. prostě budu tam chodit třeba i 50x ale nakonec to dostanu....ale jedno pozitivum to bude mít.... V3e bude podle zákonu a nikdo nemůže říct, že něco máme na černo... ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 jo tohle všechno už mám vyřízené, jen ti požárnici, radon, a geo... tak to bude asi vše, + ten průřez cesty a doufám, žew to bude vše...
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla tak to uýž si na dobré cestě ke zdárnému konci ;-) @katty.w to je stejně zajímavý, silnice je obce , tudíž by to mohl schválit stavební uřad a to se ještě musí žádat policii... :-|
Odpovědět
@petrsv1000 v klidu po mě chce obec abych si u stavby vybudovala hydrant na vodu????!!!!!! :-D :-D :-D :-D přitom je to povinnost obce, vybudovat hydrant ,jestli se mu zalidňuje část obce nad určitý počet obyvatel..tak nevím co mi požárnici řeknou... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla hydrant jako pro požárníky jo ? to děláš pr... ne ? :-D tak to je hustý :-x
Odpovědět
@petrsv1000 no to si bohužel nedělám, řekli mi že musí být do 150m od RD nebo jeho okolí, což je dost zvláštní, jelikož tam kde máme stavět byl minulí rok postavený kompletně nový RD a nic takového nikdo po nich nechtěl... a teď to na mě pán na SU vybalil.... =-) =-) =-) =-) čučela jsem jak péro z gauče.... ale v klidu, příjdemi, že takové jobovky mám snad jen já.... :-( :-( co info od nich tak to perla...
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla tak na to se nedá snad ani nic říct.... :-| ale divit se taky nemůžem, sme v čechách.... :-D
Odpovědět
@petrsv1000 já na Moravě :-D :-D :-D a tady jsou na to dost psi.... hlavně Karvinský kraj... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla a pak že to není všude stejné :-D
Odpovědět
@petrsv1000 :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?