Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@lumiga Tak to jste měli štěstí. Taky jsme měli kontakt na nějaké slováky, kterří to dělají za 200 kč metr, ale neviděla jsem jejich práci. Tak jsme nakonec vzali firmu, která dělala u našich dvou sousedů.
Odpovědět
@vaveva Sice máme bungalov, ale taky budeme zalévat strop, máš pravdu je s ním hodně práce, manžovi pomáhá jeho táta, tak to jde přece jen o trošku rychleji. Chceme ušetřit za práci, svépomocně budeme dělat skoro vše kromě elektriky. @womenne Gratuluji k povolení :-)
Odpovědět
@iva13p Tak my jsme jejich práci viděli a mluvilijsme i s lidma, u kterých ty omítky dělali, takže spokojenost.
Odpovědět
Profilova fotka
Takže aktuální novinky od nás: intenzivně se pracuje na interierech... Dlažby položené v technické místnosti, zádveří a spíži, objednána dlažba do zbytku bytu (bude v druhé půlce příštího týdne), koupelna s WC obloženy, čeká se na dodávku vany a polici na umyvadlo do koupelny, chybí koupit WC mísu a umývátko, máme vymalováno (kromě stropů v koupelně a WC + doopravit nějaké drobné závadičky), kuchyňská linka u leží na skladě v prodejně, montáž 26. a 27.9., namontován kotel a bojler, zítra budu volat servisákům kvůli připojení do elektriky, hromosvod už je na střeše, elektřina ze stavební přípojky nahlášena na klasický odběr, po neděli návrh krbu a bude se designovat obývací pokoj a ložnice, stejně jako exteriéry kolem domu (plot, terasa, přístupové a příjezdové cesty a stání pro auta)...
Odpovědět
U nás minulý týden po měsíci dokončené omítky i s opravami, kterým nebylo málo. Kamarád začal dělat rozvody pro topení. V sobotu se v přízemí lepila izolace-ipa. V neděli se začalo s rozvodama topení v přízemí. Dnes nastoupili podlaháři chystat polystyreny. Zatím dávají, kde můžou, kde už je topení hotové. O víkendu se bude dodělávat topení + tlaková zkouška. A příští týden by se měla zalívat podlaha. Doufám, že to všechno vyjde, hlavně ta podlaha.
Odpovědět
Ahojte, dneska jsme zalili druhou deku. Hurá, heuréééka! Počasí vyšlo, nepršelo! :-) @vera_vila No krásně se vám to rýsuje, paráda... @iva13p Tak ať se vám daří a všechno výjde podle plánů.
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w No, rýsuje, ale pomalu... Dělníci by makali, ale nemůžou, protože není materiál :-( Dlažba na podlahy měla být ve čtvrtek a možná bude až příští týden v úterý, takže do pátku se bude pokládat, o víkendu spárovat a lištovat, dokončí se záchod a koupelna, pak se začne dělat krb a pak přijdou namontovat linku... No, a tím by měl být vnitřky hotové a mělo by se jít na venky - přístupový chodník, terasa, dešťová jímka a trativod, pak stání pro auta a plot a zasypat zeminou - to by se mohlo zvládnout v říjnu, než začne mrznout... No uvidíme...
Odpovědět
Holky, tak včera vylité podlahy. Hurá!!!! Byli tak rychlý, že jsem nestihla udělat ani jednu fotku. Zítra by to měli přijít ještě přebrousit. No a pak jenom větrat, větrat. Cca za 10 dnů chceme, aby nastoupili sádrokartonáři. My se teď budeme věnovat úpravám kolem domu-drenáž a kanalizace.
Odpovědět
Hurá máme zalitou druhou deku x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p prosím o kontakt do IP na firmu, která Vám dělala tu plynovou přípojku a popř. kolik Vás to stálo...moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak my už máme taky stropy konečně zality, teď ještě čekat než to zaschne a hurá na střechu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak u nás pokračuje pokládka podlahy, kuchyňská linka už je taky na svém místě... ještě dořešit dveře a začít pomalu balit...
Odpovědět
Článek se načítá
Dnes nastoupili sádrokartonáři. A já doslova šílím z výběru obkladů na koupelen. V sobotu jsem byla v Polsku-mám další 2 katalogy plné koupelen. Už jsem řekla manželovi, že to musí se mnou vybrat nebo z toho zcvoknu. Tak mi slíbil, že zítra už to vybereme-pojedeme do stavebnin, kde mají české i polské obklady a podle skutečných vzorků už se rozhodneme. :-p :-p :-p
Odpovědět
Profilova fotka
tak my máme podlahy v podstatě všude položené, dneska se spárovalo, zítra se sejdeme kvůli krbu a dořešíme detaily a ve čtvrtek by se měl začít krb stavět, meztím se provizorně dokončí koupelna, než se dořeší reklamace vany... akorát nám vzniká komplikace s kanalizací... dokud nebude zkolaudovaný ten kousek tam k nám, tak nám stavební úřad nepovolí užívání stavby... Tak nevím, co s tím, protože miminko už bysme rádi přivedli do nového, nějak si to stěhování s ním nedokážu představit :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@mamina24 Prosím, kolik po vás chtěl revizák za zapojení elektroměru? Nám napočítal 6800,-Kč, což se mi jen za připojení a18m kabelu zdá celkem dost. Kopali jsme si sami....Díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@ewely 1500kč
Odpovědět
Profilova fotka
Hmm, tak to je rozdíl. Ještě to platit nebudu. Zajedu se přeptat na ČEZ... Moc díky za info.
Odpovědět
Profilova fotka
@ewely ale nedělal nám to teda chlápek od ČEZu, ale nějaký normální elektrikář s razítkem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ewely elektroměr osazují montážníci z Čezu zadarmo :-D tak nevím co to máte za vykuka =-) kaběl mě stál 100kč/m CYKY 4x10
Odpovědět
Profilova fotka
@ewely jo jo osazení taky ČEZ zadarmo
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000Díky za info. Elektroměr byl zadarmo, jen ty práce okolo + kabel stály skoro 7 tis. Pracovali na tom - revizák s elektrikářem. Napočítali si spoustu hodin práce ... a o deset m více kabelu. Opravdu vykukové :-S .
Odpovědět
Profilova fotka
@varo Tohle dělal normální elektrikář s revizním technikem.
Odpovědět
@iva13p A jaké obklady jste nakonec vybrali? :-) My máme momentálně dřevo na pile a příští týden snad začneme dělat střechu, chtěli bychom zastřešit do zimy, záleží na počasí, snad to výjde...
Odpovědět
@katty.w Do horní koupelny Werbena od Cersanitu - grafit+bílá. Kombinaci jsem si vymýšlela sama, tak doufám, že se pak nebudu muset stydět za svůj návrh. A do dolní menší koupelny půjde Lazio od Raka.
Odpovědět
Tak už máme objednáne spotřebiče do kuchyně-Electrolux. A peníze se jen kutálejí!!!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ewely kolik jste měli toho kabelu ? Tak pokud jste u toho byli, že si napočítali víc hodin a kabelu, tak bych jim to logicky nezaplatil... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w co střecha ??? my začneme příští týden :-)
Odpovědět
@iva13p Odvážným štěstí přeje, tak ta koupelna, kterou sis vymyslela bude určitě moc hezká. Koukala jsem na obklady které sis vybrala. Moc pěkné, elegantní. @varo Ahoj, tak my máme dřevo na pile, počítáme, že bychom snad taky příští týden začali. :-) Doufám, že to do zimy stihneme. Den se krátí ... :-(
Odpovědět
U stoláře už máme troubu a digestoř, ale horší je to s obkladama. Napřed mi paní říkala 10-14dnů. Teď už je to těch 14 dnů a jsem zvědavá, co bude pak. Jestli to nebude v tom termínu, tak jdu do prvních stavebnin a něco tam koupím hned. Potřebujeme obkládat, ať můžeme pověsit kotel a začít topit. To jsou nervy. Jinak včera dohodnuto obložení betonového schodiště-bude to buk. Aspoň něco pozitivního. Zítra by měli skončit sádrokartonáři, takže možná už budeme o víkendu malovat. Do toho dělá manžel s kamarádem kanalizaci kolem baráku-napojení baraku a svodů ze střechy. Takže kolem baráku je to jak na bitevním poli-samý výkop.
Odpovědět
Halo Halo poslušne hlásim, že sme dnes začali so stavbou x-) x-) x-) x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?